Барселона отказа Райо за 1 минута, Валенсия нашамари Атлетико

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
21:52, 4 окт 2014, Автор: , Преглеждания:38

Барселона

Отборът на Барселона запази първото си място в Примера дивисион, след като надделя с 2-0 при визитата си на Райо Вайекано в среща от седмия кръг.

И двете попадения за каталунците паднаха преди почивката и бяха отбелязани в рамките на 1 минута. Първо в 35-ата Жерард Пике даде далечен пас към Лионел Меси, който надбяга защитата на домакините и прехвърли технично вратаря Тоньо – 1-0. Секунди по-късно Мунир подаде отлично към Неймар вдясно, а бразилецът от 14 метра с елегантен диагонален шут доведе нещата до 2-0. Интересното е, че Райо довърши мача с девет души, след като Морсийо (60) и Акино (90) получиха втори жълти картони.

По-рано днес Валенсия спечели дербито на кръга, след като се наложи с 3-1 над Атлетико Мадрид на „Местая“.

Домакините решиха всичко с три гола за 13 минути. В шестата Миранда си отбеляза куриозен автогол с глава, а секунди след това Андре Гомеш направи чудесен рейд в пеналта на гостите и матира Моя за втори път – 2-0. В 13-ата Пабло Пиати изпълни корнер от десния фланг и Отаменди засече с глава за 3-0. В 29-ата Тиаго шутира от воле от над 20 метра, а Диего Алвес изби, след което Манджукич направи добавка с глава за 1-3. В края на първата част гостите получиха дузпа, но Сикейра не успя да я оползотвори.

След тези мачове Барселона е начело в класирането с 19 точки, Валенсия е на втора позиция със 17, а Атлетико на трета с 14.