Манчестър Сити и Ливърпул с трудни победи във Висшата лига

22:16, 4 окт 2014, Автор: , Преглеждания:33

Серхио Агуеро

Отборът на Манчестър Сити победи Астън Вила с 2-0 като гост в среща от 7-я кръг на Висшата лига. Успехът изведе Сити на втора позиция във временното класиране с 14 точки, на две от лидера Челси, който е с мач по-малко.

Александър Коларов можеше да открие още в 11-ата минута. Сръбският национал стреля от границата на наказателното поле, но топката удари левия страничен стълб. Веднага след подновяването на второто полувреме Серхио Агуеро застраши вратата на Астън Вила, но пропусна чудесна възможност, след като стреля в дясната греда.

Моментът на гостите все пак дойде след 80-ата минута, като първи в 82-ата Яя Туре порази вратата на Астън Вила със страхотен шут в долния ляв ъгъл. Шест минути по-късно Серхио Агуеро увеличи преднината на Сити за 2:0, след като получи хубаво подаване и стреля без забавяне във вратата на Брад Гузан.

По-рано днес Ливърпул най-накрая зарадва феновете си, след като се наложи с 2-1 над Уест Бромич на „Анфийлд“.

В края на първата част Адам Лалана направи двойно подаване с Джордан Хендерсън и след това се разписа от близо за 1:0. Гостите обаче отвърнаха на удара и изравниха само 10 минути след началото на втората част. Деян Ловрен фаулира футболист на У.Б.А на границата на наказателното поле, но съдията прецени, че има дузпа. Саидо Берахино бе точен от бялата точка за 1:1. Ливърпул възстанови своя аванс само пет минути по-късно, когато Стърлинг от паднала позиция успя да намери Хендерсън, който донесе успеха на Пуул.