България закри Световното със загуба от Холандия

Публикувано в: Волейбол, Избрано
23:06, 5 окт 2014, Автор: , Преглеждания:105

България

Българският национален отбор по волейбол завърши с поражение участието си на Световното първенство, след като в последната си среща загуби с 1-3  (26-24; 21-25; 23-25; 16-25) гейма от Холандия в мач от група Ф.

Срещата започна отлично за нашите, които дръпнаха с 8-4 след няколко чудесни атаки на Ели Василева. След техническото „лалетата“ намалиха пасива си на 7-8 и Кузюткин поиска таймаут. До второто прекъсване Холандия направи обрат и поведе с 16-15, а в края резултатът стана 24-17. „Лъвиците“, обаче, не се предадоха и след великолепна серия от девет поредни точки измъкнаха гейма с 26-24.

В началото на втората част момичетата от Ниската земя дръпнаха с 9-5, но българките намалиха пасива си до 7-9. Разликата бе смъкната до 10-11 и холандският селекционер взе почивка, а след нея Флиър и Буйс доведоха нещата до 13-10. До втората пауза авансът на Холандия стана 16-11, а след това „лалетата“ нямаха никакви проблеми и спечелиха гейма с 25-21.

Нашите започнаха ужасно третата част, изоставайки с 1-6, но до техническото все пак скъсиха дистанцията на 5-8. След паузата „лъвиците“ изравниха резултата за 9-9, но последва нов спад в нашата игра, който доведе до преднина от 15-12 за холандките. Момичетата на Кузюткин този път показаха характер и много бързо направиха обрат за 17-16 след атака от краче на Филипова. България дори дръпна с 21-19, но последва чудесна серия на съперника ни, който излезе напред с 23-22 след блок в центъра. Холандия затвори гейма с ас и поведе с 2-1 след 25-23.

В четвъртата част „трикольорките“ дръпнаха с 6-3 в началото, но постепенно изпуснаха инициативата и съперникът ни поведе с 12-8. Разликата скочи до 23-15 и срещата на практика приключи. Крайното 25-16 бе оформено от Буйс.

Елица Василева бе най-резултатна за нашите с 25 точки, Кремена Каменова записа 13, а Страшимира Филипова приключи с 11.

След тази загуба България финишира на шесто място в крайното класиране в група Ф с актив от шест точки, а Холандия, също с 6, остана на седмо.