Челси подчини Арсенал, Моу и Венгер почти стигнаха до бой

18:16, 5 окт 2014, Автор: , Преглеждания:69

Диего Коща

Отборът на Челси спечели голямото лондонско дерби на седмия кръг на Висшата лига, след като надигра с 2-0 тима на Арсенал на „Стамфорд Бридж“. Головете за „сините“ бяха дело на Еден Азар (27) и Диего Коща (78).

Срещата се забави с около четвърт час, тъй като привърженици на гостите са били заловени с факли от стюардите на Челси. Двубоят започна равностойно, като в първите 20 минути головите положения липсваха. В средата на първото полувреме Гари Кейхил извърши груб фаул срещу Санчес на тъчлинията и получи жълт картон от Аткинсън, което вбеси Жозе Моуриньо и той протестира срещу арбитъра. Арсен Венгер пък изригна срещу португалеца и дори се стигна до контакт между двамата.

В 24-ата минута вратарят на Челси Тибо Куртоа бе заменен от Петр Чех, след като четвърт час по-рано белгиецът бе ударен с коляно от Алексис Санчес. Само три по-късно домакините получиха дузпа, след като Лоран Косчелни събори Еден Азар в наказателното поле. Зад топката застана белгийската звезда и с точен удар матира Шчесни – 1-0.

Десетина минути след почивката Азар направи страхотен рейд по левия фланг и центрира много остро, а Фламини опита да избие, но за малко да си отбележи автогол. Шчесни все пак показа чудесен рефлекс и с една ръка изби в корнер. В 78-ата Фабрегас даде страхотен извеждащ пас към Диего Коща, който останал очи в очи с полския вратар на Арсенал не сбърка – 2-0.

В другото дерби на кръга Тотнъм се наложи с минималното 1-0 над Саутхемптън на „Уайт Харт Лейн“. Единственото попадение за „шпорите“ отбеляза Кристиан Ериксен, който бе точен в 40-ата минута.

След тези мачове Челси е убедителен лидер с 19 точки, следван от Манчестър Сити с 14. Саутхемптън е трети с 13, Тотнъм шести с 11, а Арсенал седми с 10. За „топчиите“ това бе първа загуба за сезона.