Юве пречупи Рома със страхотно воле на Бонучи

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
21:06, 5 окт 2014, Автор: , Преглеждания:37

Ювентус

Отборът на Ювентус спечели супердербито на шестия кръг на Серия А, след като надделя драматично с 3-2 над Рома на „Ювентус Стейдиъм“.

Домакините откриха резултата в 27-ата минута след гол от дузпа на Карлос Тевес. Наказателният удар бе даден за игра с ръка на Майкон, който се намираше в стената на своя тим при изпълнение на свободен удар. Само пет по-късно и гостите получиха дузпа, след като Стефан Лихтщайнер тушира Франческо Тоти в пеналта. Зад кълбото застана „Принца на Рим“, който с точен изстрел изравни – 1-1.

В 44-ата минута Жервиньо даде прекрасен извеждащ пас зад защитата на Юве към Хуан Итурбе, а аржентинецът с едно докосване прати топката покрай плонжа на Буфон – 2-1. В третата минута на добавеното време „старата госпожа“ получи втори наказателен удар, след като Миралем Пянич фаулира Пол Погба на границата на наказателното поле, но реферът прецени, че нарушението е в пеналта и посочи бялата точка. Тевес отново бе непоколебим – 2-2.

Второто полувреме започна доста по-спокойно и положенията пред двете врати станаха кът. Едва в 81-ата минута резервата Алваро Мората можеше да даде преднина на „бианконерите“, но ударът му с глава нацели напречната греда. В 86-ата шампионите все пак стигнаха до победно попадение след страховито воле на Леонардо Бонучи от дъгата на наказателното поле – 3-2. Малко след това Манолас и Мората се спречкаха, като основната вина бе на гръцкия защитник, но реферът показа червени картони и на двамата.

След този успех Юве е лидер с пълен актив от 18 точки, а Рома е на второ място с 15.

Емполи – Палермо 3-0

Лацио – Сасуоло 3-2

Парма – Дженоа 1-2

Сампдория – Аталанта 1-0

Удинезе – Чезена 1-1