Юнайтед с изстрадан успех над „карамелите“, де Хея с уникални спасявания

15:59, 5 окт 2014, Автор: , Преглеждания:59

Анхел Ди Мария

Отборът на Манчестър Юнайтед записа за първи път две поредни победи във Висшата лига под ръководството на Луис Ван Гаал, след като се наложи изключително трудно с 2-1 над Евертън на „Олд Трафорд“ в мач от седмия кръг.

„Червените дяволи“ откриха резултата в 27-ата минута, след като защитата на гостите не изчисти добре една центрирана от десния фланг топка. Кълбото се озова в Хуан Мата, който видя чудесно връхлитащия Анхел ди Мария, а аржентинецът стреля много красиво от границата на пеналта – 1-0. В добавеното време на първото полувреме „карамелите“ получиха дузпа след нарушение на Люк Шоу срещу Тони Хибърт. Лейтън Бейнс шутира от бялата точка, но с феноменална намеса Давид де Хея изби топката.

Шест минути след почивката Радамел Фалкао имаше добра възможност да удвои аванса на домакините, но от няколко метра не нацели вратата. В 55-ата гостите върнаха паритета в мача. Бейнс направи двойно с Гарет Бари след изпълнение на фаул, след което центрира перфектно в наказателното поле, а там Стивън Нейсмит засече с глава от седем метра – 1-1.

В 62-ата минута ди Мария пробва далечен изстрел по земя, но се получи отличен пас за Фалкао, а колумбиецът засече от девет метра за 2-1. По този начин ‘Ел Тигре“ реализира първото си попадение във Висшата лига. В 87-ата Евертън бе близо до изравнителен гол след силен шут от 17 метра на Леон Оузмън, но де Хея улови кълбото.

В първата минута на добавеното време отново Оузмън стреля страхотно, но испанският страж спаси с една ръка по невероятен начин. В четвъртата минута шут на Бари бе блокиран от Тайлър-Блекет, след което кълбото се озова в Брайън Овиедо, който шутира много силно, но де Хея с нова чудесна изява изби в корнер и донесе победата на Юнайтед.

След този успех Манчестър вече се намира на четвърто място в класирането с 11 точки, докато Евертън е едва 17-и с шест пункта.