Джокович с победа номер 50 през 2014-а

Публикувано в: ATP, Тенис
16:48, 8 окт 2014, Автор: , Преглеждания:30

Новак Джокович

Защитаващият титлата си от последните два сезона Новак Джокович (Сърбия) се класира за третия кръг на турнира по тенис от сериите „Мастърс“ в Шанхан с награден фонд 6,5 милиона долара.

Водачът в световната ранглиста Джокович победи австриеца Доминик Тийм с 6:3, 6:4 за 88 минути, след като не допусна пробив в мача. Така 27-годишният сърбин записа 50-а победи в 57 срещи през сезона досега. Той е в серия от 26 поредни успеха на турнири в Китай, след като спечели три поредни титли в Пекин, както и последните две издания на надпреварата в Шанхай.

За място на четвъртфиналите Джокович ще срещне Михаил Кукушкин (Казахстан).

Поставеният под номер 6 Томаш Бердих (Чехия) също продължава напред след убедителен успех с 6:3, 6:1 над французина Ришар Гаске. Бердих наниза 10 аса и загуби само пет точки при собствен сервис, за да триумфира след само 52 минути игра. Чехът, полуфиналист от турнира през 2012 година, ще срещне хърватина Иво Карлович в третия кръг.

В същото време Кей Нишикори отпадна от Джон Сок (САЩ) в два сета след 5:7, 4:6. Японецът се намираше в страхотна форма като спечели последователно двата последни турнира, в които участва – Куала Лумпур и Токио.

Шампионът от Откритото първенство на Австралия Стан Вавринка (Швейцария) трябваше да понесе поредно разочарование в края на сезона. Поставеният под номер 4 Вавринка загуби от Жил Симон (Франция) със 7:5, 5:7, 4:6 и отпадна още след първия си мач на втори пореден турнир от Азиатското турне след надпреварата в Токио през миналата седмица.

Британецът Анди Мъри продължи в третия кръг на турнира от сериите, след като преодоля поляка Йежи Янович със 7:5, 6:2. Рафаел Надал отпадна от надпреварата след загуба с 3-6; 6-7(6) от Фелисиано Лопес.