Цвети Пиронкова с драматично поражение в Линц

Публикувано в: WTA, БГ Тенис, Избрано, Тенис
18:04, 10 окт 2014, Автор: , Преглеждания:37

Цветана Пиронкова

Цветана Пиронкова не успя да се възползва от шанса, който ѝ предостави съдбата и да се класира за полуфиналите на турнира в Линц, след като отстъпи на италианката Карин Кнап с 4-6 6-4 4-6.

Българката се класира за четвъртфиналите без игра след отказване на водачката в основната схема Южени Бушар. Първата ни ракета имаше две победи в досегашните си две срещи с тази съперничка (6-0 6-1 в Щутгарт през 2006 г. и 6-4 6-3 на тазгодишния US Open), но не съумя да продължи серията си, която щеше да я изведе до мач срещу Камила Джорджи или Марина Еракович.

Цвети първа достигна до точка за пробив при 2-2 в първия сет, но последваха три поредни грешки от нейната ракета. Минути по-късно Пиронкова все пак проби, но след това пропусна отличен шанс. Седмият гейм започна с 40-0 в полза на сервиращата Кнап, но Цвети не само изравни резултата, а след двойна грешка на италианката дори си осигури шанс за пробив. Той бе отразен след мощен бекхенд уинър за Кнап, която малко по-късно спаси и втория брейкбол, но в крайна сметка нервите на италианката не издържаха и тя предаде гейма след две поредни двойни грешки. В този мометнт ситуацията изглеждаше изключително благоприятна за българката, но пробивът бе върнат веднага, след което Кнап не даде повече гейм на Цвети, пробивайки я за втори път за крайното 6-4.

Пробивите продължиха и на старта на втория сет, когато двете съпернички си размениха по един – първо Цвети, а после Кнап. Така се натрупаха общо пет от изминалите шест гейма, в които сервиращата не съумя да вземе подаването си. Точно както и в първата част Пиронкова проби за 4-3, последва моментален рибрейк, но този път българката не позволи да се стигне до нов обрат, след като отново спечели подаването на съперничката си, а при 5-4 не сгреши и изравни резултата в отделните части.

Страхотен уинър от ретур, щастлива намеса на мрежата и грешка на Кнап доведоха до два поредни брейкбола пред Цвети при 1-1, но за съжаление те бяха пропиляни след две непредизвикани грешки на първата ни ракета. В крайна сметка италианката задържа подаването си, а още в следващия гейм на свой ред реализира пробив и си осигури преднина от 4-1. Сервирайки за спечелването на срещата при 5-3, Кнап допусна двойна грешка и още няколко неточности, с които Пиронкова се върна в резултата и намали за 4-5. Битката продължи с пълна сила и в следващия гейм, в който българката отрази цели пет мачбола, но при шестия сгреши и приключи участието си в Линц.

На Цветана Пиронкова ѝ предстои участие на турнира „Kremlin Cup“ в Москва с награден фонд $710,000. Надпреварата в руската столица е в периода 13-19 октомври, а първата ни ракета започва състезанието директно в основната схема. Българката напуска „Generali Ladies Linz“ с чек за €4,758, както и с 60 точки за световната ранглиста, с които в понеделник ще се изкачи до №42 или №43.