Нулево реми между Уелс и Босна, Белгия вкара 6 на Андора

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят
00:27, 11 окт 2014, Автор: , Преглеждания:46

Белгия

Отборите на Уелс и Босна и Херцеговина завършиха наравно 0-0 в дербито на група Б.

Гостите имаха добра възможност в 22-ата минута след опасен шут на Харис Медунянин, но изстрелът му бе блокиран. Десет минути по-късно Ведад Ибишевич излезе в добра позиция, но пропусна. След почивката първо Гарет Бейл в 49-ата, а после Джеймс Честър в 66-ата можеха да открият резултата, но без успех. Босненците също търсеха път към вратата на Уелс, като в 68-ата минута Миралем Пянич пропусна. В 82-ата Уелс имаше чудесна възможност да отбележи чрез Гарет Бейл, но Бегович спаси и опази нулевото реми.

Белгия очаквано разгроми Андора с 6:0 в първия си двубой от европейските квалификации. „Червените дяволи“ откриха резултата в 31-ата минута, след като Кевин де Брайне вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Драйс Мертенс. Де Брайне се нуждаеше от само три минути, за да реализира второто си попадение в 34-ата минута след чудесен пас от Дивок Ориги. Нови три минути отнеха на Белгия да запише нов гол. Насер Шадли вкара за 3:0 в 37-ата минута след асистенция на Фертонген.

Първото полувреме приключи с преднина от три гола за белгийците, а десетина минути след подновяването на играта Ориги реализира четвъртото попадение за домакините. Ориги получи пас от Де Брайне на границата на наказателното поле, преодоля защитник на Андора и вкара за 4:0 в 59-ата минута. Само 6 по-късно Мертенс също се разписа във вратата на гостите и Белгия дръпна с 5:0 в 65-ата минута. Шестият гол и втори за Мертенс падна в 68-ата минута. Мертенс стреля точно в горния десен ъгъл на вратата на Андора за 6:0.

Израел взе победа като гост над Кипър с 2:1. Гостите откриха резултата в 38-ата минута с гол на Омер Дамари, след асистенция на Бен Хайм. Седем минути по-късно, съвсем в края на първото полувреме Тал Бен Хайм реализира за 2:0, след като получи удобно подаване от Дамари. Кипър успя да намали в 67-ата минута с попадение на Константинос Макридис, който вкара след пас от Сотириу.