Чехия закотви Турция на дъното, Холандия обърна Казахстан

Публикувано в: Избрано, Футбол Свят, Холандия
00:48, 11 окт 2014, Автор: , Преглеждания:71

Чехия

Отборът на Чехия постигна втора поредна победа в група А на квалификациите за Евро 2016, след като надигра с 2-1 като гост тима на Турция.

Още в 8-та минута продължителна атака на турците завърши с прекрасно центриране на Джанер Еркин от фланга и с чудесен изстрел с глава Умут Булут прехвърли вратаря Петер Чех, за да открие резултата. В 16-та минута гостите успяха да изравнят след изпълнение на корнер. Играещият от дълги години в Бешикташ Томаш Сивок засече мощно с глава центрирането от ъглов удар и изравни за 1:1. В 58-та минута Павел Кадерабек проби перфектно до наказателното поле и върна топката около дузпата, където беше Павел Дочкал, който не се забави и прониза Толга Зенгин, за да преднина от 2:1 за чехите.

В мача на друг от фаворитите в групата, Холандия стигна до измъчена победа над Казахстан. Момчетата на Гуус Хидинк победиха с 3:1, но губеха след повече от час игра.

След корнер в 17-та минута Абдулин даде изненадваща преднина на казахите и чак до 62-та минута холандците не можаха да го върнат. Тогава Клаас-Ян Хунтелаар се разписа с глава отново след корнер и направи 1:1. В 82-ата Ибрахим Афелай стреля от границите на наказателното поле, топката рикошира в защитник на Казахстан и излъга вратаря, за да се озове в мрежата му за 2:1. В последната минута и дежурният голмайстор Робин ван Перси се разписа, само за да оформи крайния резултат на 3:1 след точно изпълнена дузпа и подпечата трите точи за „лалетата“, които вече имат 3 в актива си.

В последния мач от групата Исландия победи с 3:0 като гост Латвия. Гълфи Сигурдсон в 66-та, Арон Гунарсон в 77-та и Рурик Гисласон в 90-та донесоха трите точки за островитяните,