Хамилтън с нова крачка към титлата след триумф в Сочи!

Публикувано в: Избрано, Формула 1
19:16, 12 окт 2014, Автор: , Преглеждания:26

Люис Хамилтън

Люис Хамилтън спечели историческото първо състезание за Гран При на Русия във Формула 1, след като триумфира на пистата в Сочи.

Пилотът на Мерцедес пресече пръв финалната линия, изпреварвайки с 13,6 секунди своя германски съотборник Нико Розберг. По този начин британецът вече има 17 точки преднина пред Розберг в генералното класиране при пилотите.

С двойната си победа днес тимът на Мерцедес спечели първата си световна титла при конструкторите в модерната Формула 1. Германският тим успя да постигне целта си три кръга преди финала на сезон 2014 само четири години след сформирането на заводския отбор.

На почетната стълбичка се качи и финландецът Валтери Ботас (Уилямс), който изостана с почти четири секунди от второто място. Британецът Дженсън Бътън остана четвърти, а на пето място остана съотборникът му в Макларън Кевин Магнусен.

Испанският пилот на Ферари Фернандо Алонсо, който напуска Скудерия в края на годината, успя да се защити от атаките на Даниел Рикиардо до финала, финиширайки шести. Осми приключи Себастиан Фетел, а топ десет допълниха Кими Райконен за тима на Ферари и Серхио Перес от Форс Индия.