19-годишна китайка разплака Италия в Милано

Публикувано в: Волейбол, Избрано
00:07, 12 окт 2014, Автор: , Преглеждания:196

Китай надигра Италия

Отборът на Китай разплака домакина на Световното първенство по волейбол – Италия, след като надигра „скуадра адзура“ с 3-1 (25-21; 25-20; 20-25; 30-28) гейма във втория полуфинал на Мондиал 2014.

Азиатките взеха първите две части без особени затруднения, но в третата домакините се мотивираха и съумяха да намалят пасива си. В края на четвъртия гейм „адзурите“ наваксаха три точки изоставане, след което последва истинска драма в Милано. Китайките изпуснаха три мачбола и Италия получи геймбол, но не се възползваха от него. В решителните моменти Жу показа високата си класа и успя да донесе победата на своя тим – 30-28.

Именно Тин Жу бе над всички за Китай, след като реализира цели 32 точки! Синюе Юан добави 16, а Руоки Хуй се отличи с 12.

За Италия Антонела Дел Коре наниза 16 точки, а Надя Чентони и Валентина Диуф забиха по 15.

Утре от 21:00 часа Китай и САЩ ще определят новия световен шампион при дамите, докато в 18:30 Италия и Бразилия ще излязат в битка за бронзовите медали.