България загуби в Норвегия след нов слаб мач

Публикувано в: Избрано, Футбол България
23:51, 13 окт 2014, Автор: , Преглеждания:73

Тарик Елюноси

Отборът на България допусна втора поредна загуба в Група H на квалификациите за Евро 2016, след като падна с 1-2 при визитата си на Норвегия в двубой от третия кръг.

Срещата започна кошмарно за нашите, след като още в 13-ата минута Тарик Елюноси бе изведен зад защитата на „лъвовете“ след грешка на Апостол Попов. Нападателят на Хофенхайм финтира неориентирания Николай Михайлов, след което реализира на празна врата – 1-0. В 20-ата българите можеха да изравнят с голяма доза шанс, след като Александър Тонев центрира от десния фланг, топката рикошира в защитник и за малко да изненада Ниланд, но стражът на домакините изби в корнер.

В 24-ата минута нова грешка в нашата защита позволи на Дели да даде хубав извеждащ пас към Линес, който шутира от малък ъгъл, но Михайлов спаси. Последва доста скучен четвърт час на „Улеваал“. В 42-ата минута Венци Христов засече с глава центриране на Манолев, но топката премина встрани от вратата. След последвалото изпълнение на корнер Николай Бодуров стреля много точно с глава, правейки безпомощен Ниланд – 1-1.

През второто полувреме наставникът на „викингите“ пусна в игра 15-годишния Мартин Йодегаард, който счупи рекорда за най-млад футболист, играл в европейска квалификация. В 72-ата минута Шелбред центрира в пеналта към резервата Нилсен, който се разписа с техничен изстрел пред погледа на Апостол Попов и Бодуров.

След това поражение България се намира на четвърто място в класирането с три точки, докато Норвегия вече е на трета позиция с шест пункта.

В другите два мача от групата нямаше изненада. Италия се наложи с 1-0 като гост на Малта, докато Хърватия разби Азербайджан с 6-0. По този начин „адзурите“ и „ватрените“ са на върха в подреждането с по 9 точки.

НОРВЕГИЯ: Ниланд, Елабделауи, Форен, Нордвайт, Линес, Йохансен, Шелбред, Елюнуси (83 Самуелсон), Дели (64 Йодегаард), Тетей, Кинг (59 Нилсен)
БЪЛГАРИЯ: Михайлов, Манолев (69 Й.Минев), Ап.Попов, Бодуров, В.Минев, Дяков, Илиев (77 М.Александров), Г.Миланов, Тонев, Ив.Попов, Христов (56 Гълъбинов)