Байерн изнесе „отлична“ лекция на Вердер, Дортмунд затъна и в Кьолн

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:26, 18 окт 2014, Автор: , Преглеждания:40

Байерн Мюнхен

Шампионът Байерн Мюнхен постигна четвърта поредна победа в Бундеслигата, след като разби с 6-0 тима на Вердер в среща от осмия кръг, играна на „Алианц Арена“. По този начин баварците запазиха първото си място в класирането, оставайки на четири точки пред втория Борусия Мьонхенгладбах.

Домакините откриха резултата в 20-ата минута след гол на Филип Лам. Седем след това Чаби Алонсо с чудесен изстрел от фаул удвои преднината на баварците. Малко преди почивката Томас Мюлер бе точен от бялата точка за класическото 3-0. Дузпата бе дадена за нарушение на Себастиан Прьодъл именно срещу Мюлер. В 45-ата минута Марио Гьоце също се разписа и доведе нещата до 4-0. В последните десет минутки на мача Лам и Гьоце вкараха по още веднъж, за да оформят крайното 6-0.

Борусия Дортмунд продължава със затъването си, след като падна с 1-2 като гост на Кьолн.

Домакините излязоха напред в 40-ата минута, в която Марсел Рисе даде добро подаване към Кевин Фогт, който с точен изстрел наказан Вайденфелер – 1-0. Само 180 секунди след почивката „жълто-черните“ изравниха резултата, след като Чиро Имобиле реализира за 1-1 след пас на Марко Ройс. Четвърт час преди края Зимон Цолер получи топката от Юя Осако и преодоля Вайденфелер, за да донесе успеха на „козлите“.

Хановер – Борусия М 0-2

Щутгарт – Леверкузен 3-3

Фрайбург – Волфсбург 1-2

Майнц – Аугсбург 2-1