Барса с класика срещу новак, Меси с гол номер 250

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
23:55, 18 окт 2014, Автор: , Преглеждания:99

Барселона

Отборът на Барселона надделя с класическото 3-0 при домакинството си на новака Ейбар в среща от осмия кръг на Примера дивисион. И трите попадения в срещата паднаха през второто полувреме.

През първата част каталунците имаха тотално надмощие, но до гол не се стигна. В 25-ата минута опасен изстрел на Лионел Меси мина на сантиметри от целта. В 41-ата „Ноу Камп“ за малко щеше да бъде шокиран, след като Капа остана сам срещу Браво, успя да го финтира, но не улучи празната врата от малък ъгъл. В края на полувремето Саул бе изпуснат от Пике, но Браво спаси изстрела на нападателя.

След час игра резултатът най-накрая бе открит, след като Меси даде отличен пас към Шави, който много технично насочи топката в далечния ъгъл на Ирурета. В 72-ата минута Неймар удвои преднината на Барса след страхотен бомбен изстрел от въздуха – 2:0.

Две по-късно Меси и Неймар направиха бързо двойно подаване, аржентинецът навлезе в наказателното поле и с хубав отсечен диагонален шут намери гредата и мрежата – 3:0. Това беше гол номер 250 за Лео в Примера и Меси вече е само на едно попадение на рекорда на Телмо Сара.

След този успех Барселона продължава да няма допуснат гол в Примера вече цели осем кръга. Каталунците са лидер в подреждането с