Краснодар изпусна 10 от Зенит

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
18:08, 18 окт 2014, Автор: , Преглеждания:22

Жоазиньо

Отборът на Зенит направи второ поредно равенство в руската Премиер лига, след като се добра до 2-2 при визитата си на Краснодар в мач от 10-ия кръг. Бившата звезда на Левски Жоазиньо изигра цял двубой за „зелено-черните“.

Исландският защитник Сигурдсон даде преднина на домакините още в седмата минута, а в 21-ата Мамаев удвои аванса на „биковете“.

В 38-ата Хави Гарсия намали пасива на питерци, възползвайки се от асистенция на Гарай. В 60-ата бразилецът Хълк доведе нещата до 2-2.

Девет минути след това гостите останаха с 10 души след директен червен картон на Гарай, но до промяна в резултата не се стигна.

След това реми Зенит все още е лидер с 26 точки, но преднината му пред ЦСКА бе съкратена на два пункта. Краснодар е шести с 18 точки.