Осма поредна победа и втори финал за Гришо в Стокхолм!

Публикувано в: ATP, БГ Тенис, Избрано, Тенис
17:31, 18 окт 2014, Автор: , Преглеждания:382

Григор Димитров

Григор Димитров ще играе на втори пореден финал в шведската столица Стокхолм, след като записа осма поредна победа. В мач от полуфиналите първата ни ракета надигра Бърнърд Томич с категоричното 6-3; 7-5.

Срещата започна отлично за Гришо, който направи пробив още при първото подаване на австралиеца. След това хасковлията доразви брейка си и до края на първия сет нямаше никакви проблем да задържи аванса си – 6-3.

Втората част тръгна лошо за Димитров, след като Томич проби в четвъртия гейм, след което затвърди брейка и дръпна с 4-1. В осмия гейм първата ни ракета отрази два сетбола и задържа подаването си, за да намали на 3-5. Това сякаш даде още по-големи сили на нашето момче, което до края на мача взе оставащите три гейма и затвори срещата в два сета след 7-5.

Вторият пореден финал в шведката столица осигури на Григор чек за 49,770 евро. Освен това той ще защити 150 от общо 250-те точки, които има да защитава от миналогодишния си триумф.

В опит да спечели общо петата си АТР титла 23-годишният българин ще се изправи срещу водача в основната схема Томаш Бердих или Матиас Бахингер, които играят по-късно днес.