Андора с първи успех, Калоян Иванов с 14 точки

Публикувано в: Баскетбол, Европа
14:25, 19 окт 2014, Автор: , Преглеждания:41

Калоян Иванов

Отборът на Андора, с българина Калоян Иванов в състава си, постигна първа победа за новия сезон в мъжкото баскетболното първенство на Испания, след като спечели в третия кръг срещу гостуващия Лаборал Куча с 87:85.

Калоян Иванов игра близо 29 минути като титуляр и беше сред най-полезните за своя отбор с 14 точки, 5 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки. Андора има победа и две загуби от началото на сезона и заема 13-о място в класирането.

В Румъния Васил Кьосев изигра силен мач, но Университатя Клуж загуби като домакин на Стяуа със 70:99 в третия кръг. Кьосев беше най-резултатен за своя отбор с 21 точки, а освен това се отличи с 2 борби, 3 асистенции и 1 отнета топка за 33 минути. Университатя е на девето място в подреждането с три загуби от началото на сезона.

Във Франция Шалон победи като гост АСВЕЛ с 64:56 точки в мач от четвъртия кръг на шампионата. Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов игра 18 минути като титуляр за Шалон и се отличи с 3 точки, 1 асистенции, 3 борба и 1 отнета топка. Шалон заема 11-о място в класирането с две победи и две поражения.