Милан превзе Верона, Хонда с две попадения

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
18:32, 19 окт 2014, Автор: , Преглеждания:35

Милан

Отборът на Милан записа важна победа с 3-1 при визитата си на Верона на негостоприемния „Марк Антонио Бентегоди“ в среща от седмия кръг на Серия А.

„Росонерите“ откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Абате центрира в наказателното поле на домакините и Маркес си отбеляза автогол. В 27-ата минута Ел Шаарауи изведе по прекрасен начин Хонда и японецът не пропусна целта – 2-0.

Втората част започна с нов гол за Милан, след като в 56-ата минута Хонда получи чудесно подаване от Рами и сам срещу Рафаел прати топката в мрежата. В 87-ата Нико Лопес с хубав удар отбеляза почетното попадение за веронци. В продължението Рафа Маркес бе изгонен за втори жълт картон след нарушение срещу Джакомо Бонавентура.

След този успех Милан е на четвърто място в класирането с актив от 14 точки, докато Верона остана с 11.