Севиля би Елче като гост, Валенсия с тежко поражение

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
22:27, 19 окт 2014, Автор: , Преглеждания:48

Севиля

Отборът на Севиля изпревари Реал Мадрид и излезе втори в класирането на Примера дивисион след победа като гост на Елче с 2:0.

Андалусийците стигнаха до трите точки с попадения през второто полувреме. В 59-ата Деулофеу шутира, вратарят Ману Ерера изби, но пасивната защита на Елче позволи на Карлос Бака да довкара топката във вратата. При втория гол Денис Суарес пласира чудесно топката към Кевин Гамейро, който с глава реализира в 73-ата минута за 0:2.

В състава на Елче като резерва в 62-ата минута се появи бившият футболист на Левски Гари Родригес, който по-късно получи жълт картон.

Севиля събра 19 точки и изостава на три зад лидера Барселона. На точка след севилци трети е Реал М със 18, а Валенсия се свлече до четвъртата позиция със 17, колкото има и петият Атлетико Мадрид.

Сривът на Валенсия се дължи на сензационната загуба с 0-3 при визитата на новака Депортиво. Галисийците поведоха в 37-ата минута след автогол на Гая, а малко преди почивката Перес удвои. Точе с попадение в 79-ата минута оформи класическия успех на Ла Коруня.