Публикувано в: Берое, Футбол България, Черно море
19:09, 19 окт 2014, Автор: , Преглеждания:56
Берое - Черно море

снимка: beroe.bg

Отборът на Черно море разгроми с 4:0 гостуващия Берое в среща от 12-ия кръг на „А“ група.

Още до почивката варненският тим успя да дръпне с два гола аванс пред своя съперник. В средата на първата резултатът на „Тича“ бе открит, след като ветеранът Мирослав Манолов вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Ковачевич срещу Коконов. Осем минути преди почивката беройци допуснаха и второ попадение във вратата си. Отличен пас на Бекир Расим намери в коридор Матиас Курьор, като последният не сбърка със завършващия удар.

В 64-ата минута Черно море изпълни корнер пред вратата на гостите, а при последвалото разбъркване Кирил Котев стреля от близка дистанция, решавайки всичко в двубоя за 3:0. Четири минути преди края Матиас Курьор навлезе в пеналта на Берое и видя съотборника си Симеон Райков, който с левия крак не сбърка за 4:0.

След този успех Черно море има 15 точки и запазва осмото си място в класирането, както и шансовете си за атака на топ 6. Берое е на трета позиция с 21 пункта.