УБА и Юнайтед поделиха по точка в мач с 4 страхотни гола

23:54, 20 окт 2014, Автор: , Преглеждания:58

Саидо Бераино

Отборът на Манчестър Юнайтед направи поредна грешна стъпка в битката си за титлата в Англия, след като едва се добра до равенство 2-2 при визитата си на Уест Бромич на „Дъ Хоуторнс“ в последния мач от осмия кръг на Висшата лига.

Срещата започна мечтано за домакините, след като още в осмата минута Стефан Сесеньон откри резултата. Андре Уиздъм бе в основата на попадението, след като проби по отличен начин по десния фланг. Последва пас по земя към Сесеньон, който с прекрасен шут от границата на пеналта намери горния ляв ъгъл на безпомощния де Хея.

Само 120 секунди по-късно Робин Ван Перси имаше възможност да изравни, но от близка дистанция не успя да преодолее Мейхил. В 15-ата минута Дейли Блинд даде чудесен пас към Анхел ди Мария, а аржентинецът стреля красиво, но в ръцете на вратаря на УБА. В 32-ата ди Мария се опита да изненада Мейхил с диагонален изстрел извън пеналта, но стражът на домакините спаси.

Само три минути след почивката появилият се като резерва Маруан Фелаини възстанови равенството. Ди Мария центрира към белгиеца, който избута Лескът и овладя кълбото, след което със страховит удар не остави шанс на Мейхил – 1-1. Малко след това ди Мария нанесе поредния си шут, но този път Мейхил нямаше никакви проблеми.

В 66-ата минута „дроздовете“ отново поведоха, след като Саидо Берахино получи перфектен пас от Крис Брънт и с елегантен изстрел матира де Хея – 2-1. В 74-ата Ван Перси имаше шанс да изравни, но ударът му от 15 метра срещна десния страничен стълб. Три минути преди края „червените дяволи“ успяха да стигнат до втори гол, след като Дейли Блинд се разписа с много техничен шут от дъгата на наказателното поле.

След това реми Юнайтед се смъкна на шеста позиция с 12 точки, докато УБА се намира на 14-а позиция с девет пункта.