Барселона нямаше проблеми с Аякс на „Камп Ноу“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
23:40, 21 окт 2014, Автор: , Преглеждания:59

Неймар и Меси

Отборът на Барселона постигна втора домакинска победа в група Ф на Шампионската лига, след като надигра с 3-1 тима на Аякс пред пълните трибуни на „Камп Ноу“.

Каталунците започнаха отлично мача, откривайки резултата още в осмата минута. Лионел Меси получи топката на 30 метра от вратата на холандците и даде прекрасен пас на ляво към Неймар, който с елегантен изстрел преодоля Силесен – 1-0.

В 24-ата гостите загубиха топката в собствената си половина и това позволи на Андрес Иниеста да подаде по чудесен начин към Меси, а за аржентинеца не остана нищо друго освен да отбележи – 2-0. Пет минути след това Педро бе близо до трето попадение, след като получи пас вляво, но при шута му в далечния ъгъл топката попадна в страничната греда.

След почивката темпото доста спадна, а домакините вкараха и трети гол чрез Меси, но попадението бе отменено заради засада на аржентинеца. Две минути преди края резервата Ел Гази намали пасива на гостите, след като бе точен от няколко метра при разбъркване в наказателното поле. В добавеното време Барса организира чудесна контра, при която топката стигна до таланта Сандро Рамирес, който с много техничен изстрел оформи крайното 3-1.

След този успех Барселона остава на второ място в класирането с шест точки, а Аякс е на трета позиция с два пункта. На пети ноември холандците приемат каталунците на „Амстердам Арена“.