Георги Миланов и ЦСКА откраднаха точка от Манчестър Сити

Публикувано в: Англия, Българи в чужбина, Избрано, Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
20:58, 21 окт 2014, Автор: , Преглеждания:37

ЦСКА Москва

Отборът на Манчестър Сити не успя да запише първа победа в „желязната“ група Е на Шампионската лига, след като изпусна преднина от два гола при визитата си на ЦСКА Москва, завършвайки наравно 2-2 на „Арена Химки“. Българският национал Георги Миланов изигра цял мач за домакините, а двубоят бе пред празни трибуни заради наказание на руснаците.

„Гражданите“ откриха резултата при първата си добра атака в мача в 29-ата минута. Един Джеко бе изведен по прекрасен начин сам срещу Акинфеев и вместо да стреля, реши да прояви колегиалност и подаде към непокрития Серхио Агуеро, който се разписа на празна врата – 1-0.

В 38-ата английският първенец удвои своята преднината, но при попадението имаше явна засада на Пабло Сабалета. Аржентинският защитник получи топката зад отбраната на ЦСКА, свали с глава към Агуеро, който стреля много неточно, но се получи пас за Джеймс Милнър. От 3-4 метра халфът нямаше проблем да отбележи. Само минута по-късно Милнър можеше да вкара трети гол, но от малък ъгъл нацели левия страничен стълб на Акинфеев.

В 64-ата минута московчани намалиха изоставането си, след като Ахмед Муса бе намерен по отличен начин зад бранителите на Сити. Нигериецът овладя и видя по прекрасен начин намиращия се вляво Сейду Думбия и му подаде топката, а резервата отбеляза за 1-2 от няколко метра. В 85-ата ЦСКА получи доста спорна дузпа, след като реферът видя нарушение на Александър Коларов срещу Сейду Думбия. Натхо не пропусна от бялата точка и доведе нещата до 2-2. Последва силен финален натиск на „гражданите“, но до нов гол не се стигна.

След това реми Сити остава на трето място в класирането с две точки, а ЦСКА е на дъното с един пункт.