Челси разби Марибор на „Стамфорд Бридж“

Публикувано в: Англия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:53, 21 окт 2014, Автор: , Преглеждания:29

Челси

Съставът на Челси разгроми Марибор с 6-0 в среща от третия кръг на група G на Шампионската лига, играна на „Стамфорд Бридж“. Момчетата на Жозе Моуриньо решиха всичко с три попадения до почивката, дело на Лоик Реми, Дидие Дрогба и Джон Тери. През второто полувреме Митя Вилер си вкара автогол, а Еден Азар се разписа на два пъти.

Домакините откриха резултата в 13-ата минута, след като Джон Тери даде прекрасен пас към Лоик Реми, който финтира защитник на гостите и с прекрасен изстрел преодоля Ханданович. В средата на първото полувреме лондончани получиха дузпа за игра с ръка на Мертел. Ветеранът Дидие Дрогба застана зад кълбото и с точен шут доведе нещата до 2-0.

В 31-ата Еден Азар напредна сам, стигна до наказателното поле, след което подаде към Фабрегас, а испанецът центрира по земя и Тери отбеляза от няколко метра – 3-0. Девет минути след почивката словенците си отбелязаха автогол, след като Еден Азар получи пас вдясно и опита подаване от аутлинията, но топката рикошира във Вилер и влетя в собствената му мрежа – 4-0.

В 64-ата гостите получиха дузпа, но Ибраими не успя да я реализира, след като нацели левия стълб на Петер Чех. В 75-ата Вилиан нанесе бомбен далечен шут, а топката разстресе напречната греда на Марибор. В 77-ата реферът даде наказателен удар и за домакините, а Еден Азар реализира петия гол за лондончани. В последната минута младокът Аке даде чудесен извеждащ пас към Азар, който с великолепен шут оформи крайното 6-0.

След този успех „сините“ имат седем точки и запазват първото си място, докато Марибор е на трета позиция с два пункта. На пети ноември Челси ще върне визитата на словенския шампион.