Газпром-Югра надигра Урал като гост, Алексиев със силен мач

20:00, 22 окт 2014, Автор: , Преглеждания:40

Тодор Алексиев

Отборът на Газпром-Югра постигна втора поредна победа в руската Суперлига, след като се наложи с 3-1 (16-25; 25-23; 25-20; 27-25) гейма при визитата си на Урал в Уфа в среща от четвъртия кръг.

Капитанът на България и тима от Сургут Тодор Алексиев завърши двубоя с 14 точки – 11 в атака при ефективност от 55% и три блокади. Тошко записа 44% добро и 29% перфектно посрещане.

Теодор Тодоров също бе в основния състав на победителите и се отличи с пет точки – три в нападение при успеваемост от 33% и два блока.

Над всички за гостите бе Константин Бакун, който закова цели 30 пункта. За домакините Роман Данилов бе единственият на ниво с 21 точки.

След този успех Газпром-Югра има осем точки в своя актив и е в средата на класирането.

В следващия кръг Алексиев, Тодоров и компания приемат гранда Зенит. Мачът е на 25 октомври.