Бербатов с контузия при равенство на Монако, Леверкузен би Зенит

Монако

Димитър Бербатов получи контузия и беше заменен още преди почивката в мача между Монако и Бенфика, който завърши 0:0. По този начин тимът на българския нападател не получи гол и в третия си двубой в група „С“ на Шампионската лиг

Още в шестата минута Митко бе изведен зад защитата на португалците и даде гениален пас към Лукас Окампос, но аржентинецът пропусна на празна врата, стреляйки над напречната греда. В 40-ата Лима стреля опасно, но Субашич спаси. В началото на втората част Мартиал имаше страхотен шанс да открие резултата, но диагоналният му удар облиза гредата от външната страна. Гостите също атакуваха при всяка възможност и в 59-ата минута Гайтан направи много хубав самостоятелен рейд, но Субашич внимаваше и отрази удара му. Четвърт час преди края Лисандро Лопес влезе много грубо в краката на Жоао Моутиньо и беше изгонен с директен червен картон.

В другия двубой от групата Леверкузен постигна важна победа с 2:0 над Зенит.

Резултатът бе открит от Джулио Донати в 58-ата минута. Той получи пас отдясно от около 20 метра и отправи перфектен диагонален удар, който влезе в левия долен ъгъл на вратата. 5 минути по-късно авансът на „аспирините“ бе удвоен чрез Кириакос Пападопулос, който засече с глава центриране от фаул на Чалханоглу и реализира за 2:0. В 79-ата минута домакините останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Вендел, но въпреки това удържаха преднинаъа си и грабнаха трите точки.