Борусия смачка Галатасарай, Арсенал обърна Андерлехт за 3 минути

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:33, 23 окт 2014, Автор: , Преглеждания:58

Борусия Дортмунд

Отборът на Борусия Дортмунд разби с 4-0 като гост тима на Галатасарай в среща от група Д на Шампионската лига.

Гостите откриха резултата още в шестата минута, след като Марко Ройс бе изведен отляво, а нападателят центрира към наказателното поле, където непокритият Пиер-Емерик Обамеянг реализира с лекота – 1-0. В 18-ата Обамеянг отбеляза второто си попадение, след като от седем метра засече отлично подаване на Лукаш Пишчек от десния фланг.

В 30-ата Мхитарян получи отличен пас зад защитата на „Джим Бом“, след което последва подаване към Обамеянг, но габонецът нацели страничния стълб. Четири минути преди почивката Ройс вкара гениален гол със страховит „капещ лист“ от 30 метра. В 83-ата резервата Адриан Рамос получи отличен пас от Илкай Гюндоан и вкара с лекота за крайното 4-0.

В другия мач от групата Арсенал спечели драматична победа с 2-1 при визитата си на Андерлехт.

Белгийците поведоха в 71-ата минута, след като при една добра контраатака Прает центрира от десния фланг и Нахар с хубав удар с глава преодоля Мартинес. В 89-ата „топчиите“ стигнаха до изравняване, след като Калъм Чеймбърс подаде отлично към Киърън Гибс, който с шут от въздуха намери мрежата на Прото. В добавеното време гостите направиха пълен обрат, след като при едно меле кълбото се озова в Лукас Подолско, който от два метра разстреля Прото за крайното 2-1.

След третия кръг Борусия е начело в класирането с пълен актив от девет точки, Арсенал е на второ място с шест, докато Андерлехт и Галатасарай имат по един пункт.