И Ювентус не оцеля в Гърция, Атлетико вкара пет на Малмьо

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:49, 23 окт 2014, Автор: , Преглеждания:58

Пайтим Касами

Отборът на Олимпиакос спечели втора поредна домакинска победа в група А на Шампионската лига, след като надделя с минималното 1-0 над италианския първенец Ювентус.

Още в седмата минута Домингес стреля прекрасно от фаул, но Буфон изби изключително трудно топката в корнер. Пет по-късно Карлос Тевес можеше да отбележи при разбъркване в пеналта на домакините, но Елабделауи изчисти с глава от самата голлиния. В 36-ата минута гърците поведоха в резултата след отлична атака. Домингес направи чудесен рейд, след което подаде вляво към Митроглу, а нападателят с едно докосване видя връхлитащия Пайтим Касами, който с елегантен изстрел от границата на пеналта препарира Буфон – 1-0.

Касами бе близо до нов гол в 60-ата минута, но ударът му мина встрани от дясната греда. В следващите минути Ювентус увеличи оборотите и погледна по-смело към вратата на Хименес. Алваро Мората и Карлос Тевес обаче на няколко пъти бяха отчаяни от стража на Олимпиакос и в крайна сметка гръцкият гранд достигна до изненадваща победа.

В другия мач от групата Атлетико смаза шведския Малмьо с 5-0 на „Висенте Калдерон“.

В 34-ата минута бе най-добрата възможност за „дюшекчиите“, след като Антоан Гризман бе изведен сам срещу вратаря, но мощният му удар срещна напречната греда. Последва добавка с глава на Марио Манджукич, но защитник на шведите изчисти пред голлинията. В 48-ата минута Арда Туран намери Коке в наказателното поле и испанецът с чудесен удар реализира за 1:0.

В 61-ата минута Коке бе асистент като намери Марио Манджукич и хърватинът не пропусна да покаже голмайсторските си качества. Само 2 минути по-късно всичко в мача бе ясно след попадение на Антоан Гризман след шут, изненадал вратаря Олсен. В 87-ата минута Диего Годин надскочи отбраната на гостите и с глава реализира хубав гол за 4:0. Крайният резултат оформи Алесио Черчи в добавеното време на двубоя. Негов удар срещна лявата греда, но топката отново попадна в италианеца и този път той реализира пети гол за своя тим.

След третия кръг Атлетико и Олимпиакос заемат първите две места в класирането с по 6 точки, докато Ювентус и Малмьо имат по три пункта.