Публикувано в: Избрано, Футбол България
20:39, 24 окт 2014, Автор: , Преглеждания:44
Данило Асприля

снимка: pfclitex.com

Отборът на Литекс надигра с 4-2 състава на Локомотив София в късния петъчен мач от 13-ия кръг на А група, игран на Градския стадион в Ловеч.

Ловчанлии откриха резултата още в седмата минута, след като Данило Асприля се измъкна от Камен Хаджиев отдясно и центрира към точката на дузпата. Там се намираше защитникът Васил Божиков, който от 16 метра стреля в долния ляв ъгъл на Митрев. В 17-ата реферът Станислав Ставров даде много спорен наказателен удар на домакините, след като видя задържане на Марко Ранджелович срещу Вилмар Джордан в наказателното поле. Армандо Ваюши бе точен от бялата точка за 2-0.

В 24-ата минута стражът на домакините направи няколко крачки извън вратарското си поле, за да боксира слабо центриране от фаул на Владислав Романов. Бразилецът обаче прати топката право върху главата на Том, който без проблем порази празната врата. В 38-ата Армандо Ваюши получи топката отляво, тръгна към центъра и пусна пас като по конец между слисаните бранители на Локомотив. Асприля вече беше набрал скорост и само чукна топката покрай вратаря, за да я прати в долния ляв ъгъл за 3-1.

В 64-ата минута Евертон Джилио-Том пробва далечен удар от почти 40 метра, а слабото му изпълнение се превърна в отличен пас към Йорданов, който забравен от централните бранители стреля покрай безпомощния Баривиейра. Само 120 секунди по-късно Йорданов можеше да доведе нещата до 3-3, след като изскочи очи в очи с бразилския вратар на домакините, но стреля в неговото тяло.

В 78-ата Влади Романов направи чудесна странична ножица, но Баривиейра улови кълбото. В 87-ата Бранеков стигна до стрелкова позиция след центриране от фаул, но шутът на бранителя мина покрай левия стълб на ловешката врата. 120 секунди по-късно „оранжевите“ решиха всичко в сблъсъка след хубаво попадение на Данило Асприля с изстрел от границата на пеналта.

След този успех Литекс има 22 точки и се изкачи на трето място в класирането, докато „железничарите“ са седми с 20 пункта.