Лудогорец преодоля Черно море с два гола след почивката

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България, Черно море
21:33, 25 окт 2014, Автор: , Преглеждания:50

Лудогорец

Шампионът Лудогорец се утвърди на втора позиция в А група, след като се наложи с 2-0 над Черно море в Разград в последния двубой от 13-ия кръг.

Още в третата минута Кайсара се включи много добре отдясно, получи топката в наказателното поле и пробва да свие към дузпата. Кирил Котев пресече, но достави кълбото право на пътя на Хамза, който шутира силно, но в аут. Две по-късно Кайсара надбяга крайния защитник на гостите и пусна по тревата към Хамза, който имаше време да спре и да си нагласи кълбото, но с десния крак от 7-8 метра по диагонала не намери долния далечен ъгъл.

В 12-ата минута Коконов центрира към първа греда от ъглов удар и макар Котев да се размина с топката, тя стигна до Бургхард, който с много силен шут я насочи в долния ляв ъгъл. Владислав Стоянов нямаше какво да направи, но Кайсара беше застанал на голлинията и успя да изчисти. Три преди почивката Мисиджан получи пас от Анисе отляво, мина покрай пазача си, но след това шутира в тялото на вратаря, който направи решителни стъпка-две напред.

Седем минути след началото на второто полувреме шампионите откриха резултата, след като Вандерсон успя да се разпише от няколко метра след груба грешка в защитата на варненци. В 75-ата Върджил Мисиджан се отчете с красиво попадение, след като получи топката вляво и останал ек на ек срещу Сашо Александров го финтира на два пъти, преди технично да стреля в далечния горен ъгъл.

След този успех Лудогорец има 25 точки и остава на седем от лидера ЦСКА. Черно море е осми с 15.