Силен Матей Казийски с 25 точки изведе Тренто до драматичен успех в Серия А1

09:44, 27 окт 2014, Автор: , Преглеждания:31

00515199

Италианският гранд Тренто записа втора поредна победа в Серия А1. Трентинци направиха страхотен обрат, след като изоставаха с 0:2, но успяха да изтръгнат успеха с драматичното 3:2 (21:25, 22:25, 25:18, 25:19, 17:15) гейма при визитата си на Перуджа в среща от втория кръг.

Топреализатор и с ключова роля за успеха бе Матей Казийски, който бе над всички и заби страхотните 25 точки – 24 в атака при 56% ефективност в атака и един ас. Той записа и 64% позитивно и 44% перфектно посрещане.

За Перуджа най-резултатен бе сръбската звезда Александър Атанасиевич, който наниза 28 пункта, но и те не се оказаха достатъчни.

По този начин Казийски и компания заемат четвърта позиция в класирането с 5 точки след две победи от два мача.

В следващия междинен трети кръг трентинци посрещат Молфета, а мачът е на 29 октомври от 21:30 часа.