Черно море на крачка от четвъртфинал след 2:0 над Славия

Публикувано в: Славия, Футбол България, Черно море
17:54, 28 окт 2014, Автор: , Преглеждания:21

Матиас Курьор

Отборът на Черно море взе комфортна преднина от 2-0 срещу Славия в битката от осминафиналите за Купата на България. Реваншът е на 3 декември в София.

Домакините можеха да открият резултата в 18-ата минута, след като Живко Петков стреля опасно, но Димитър Пиргов изчисти от голлинията. В 38-ата Матиас Курьор вкара за варненци, но страничният рефер вдигна флага заради засада, която бе бурно оспорвана от Никола Спасов. В последните секунди на първата част Стенио получи прекрасно топката от Клок и сам срещу Петков не сбърка – 1-0.

В 61-ата минута „моряците“ пропуснаха нов шанс за попадение, след като Миро Манолов бе неточен, останал очи в очи с резервния вратар Емил Петров. В 63-ата домакините организираха добра, при която изстрел на Манолов рикошира в бранител на „белите“ и топката попадна в Бекир Расим, който с чудесен шут оформи крайното 2-0.