Пиронкова с второ поражение в Турнира на шампионките

Публикувано в: WTA, БГ Тенис, Избрано, Тенис
21:24, 29 окт 2014, Автор: , Преглеждания:41
Цветана Пиронкова

снимка: sofia-tennis.bg

Първата ракета на България Цветана Пиронкова записа второ поредно поражение на Турнира на шампионките в София. Във втория си мач от група „Средец“ пловдивчанката падна с 5-7; 2-6 от германката Андреа Петкович.

Първата част на двубоя бе пълна с множество шансове за брейк и продължи цели 97 минути. Цвети на два пъти изоставаше с пробив, но успяваше да стигне до равенство. В 11-ия гейм Петкович направи решителен трети брейк и след това затвори сета при свой сервис.

Във втората част германката нямаше никакви затруднения. Пиронкова спаси цели четири възможности за пробив при 1-1 и измъкна сервис гейма си, но това бе всичко, до което достигна в днешния мач. До неговия край Петкович изцяло пое контрола върху случващото се на корта, проби на два пъти съперничката си и след над два часа игра се поздрави с крайната победа.

По този начин първата ни ракета инкасира второ поражение в групата и остава на последното място, докато Петкович е трета с победа и загуба.