Миро Градинаров с драматична победа в Лига А, Владо Николов с тежко поражение

17:36, 31 окт 2014, Автор: , Преглеждания:24
Снимка: Inv.fr

Националът Мирослав Градинаров и неговият Тулуза постигнаха трудна, но много сладка победа над гранда Тур с 3:2 (17:25, 21:25, 25:21, 25:20, 15:10) гейма в среща от третия кръг в Лига А.

Миро Градинаров игра само в първите два гейма в мача и записа 4 точки.

В другия мач с българско участие, Владо Николов и Владислав Иванов и техният Лион допуснаха тежка загуба от Пари Волей, където през този сезон играе бившият състезател на Марек Дмитрий Бахов с 0:3 (19:25, 21:25, 16:25) гейма.

Владо Николов се представи на ниво и бе най-резултатен за своите с 19 точки, а Дмитрий Бахов завърши с 9 пункта.

След кръга Градинаров и компания заемат четвърто място в класирането с 8 точки, Лион е на десета позиция с едва 2.

В следващия кръг Тулуза гостува на Нарбон, като мачът е на 31 октомври, а Лион посреща Туркуа, като срещата е на 1 ноември.