Зенит би ЦСКА насред Москва в голямото дерби на Русия (ВИДЕО)

Публикувано в: Русия, Футбол Свят
16:58, 1 ное 2014, Автор: , Преглеждания:46

Зенит

Отборът на Зенит направи важна крачка към титлата в Русия, след като спечели голямото дерби с ЦСКА Москва. Момчетата на Андре Вилаш-Боаш надделяха с 1-0 като гости в среща от 12-ия кръг на Премиерлигата.

Българският национал Георги Миланов започна в титулярния състав на шампионите, но бе заменен още на почивката от нападателя Сейду Думбия.

Единственото попадение в срещата падна още в седмата минута след статично положение. Александър Кержаков центрира от корнер от левия фланг, Аксел Вицел засече топката с глава на предната греда, а кълбото се удари в левия страничен стълб на Акинфеев. Там се намираха цели двама играчи на Зенит, като топката попадна в Хави Гарсия, който от половин метър нямаше как да пропусне.

След този успех Зенит вече има 32 точки и се откъсна на върха на класирането, повеждайки със седем пункта пред втория ЦСКА Москва.