Наполи нашамари Рома, Игуаин с удивително изпълнение (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
18:00, 1 ное 2014, Автор: , Преглеждания:25

Наполи победи Ювентус

Отборът на Наполи продължава с възходящата си форма в италианската Серия А, след като надигра с 2-0 тима на Рома в дербито на десетия кръг, играно на „Сан Паоло“. По веднъж в двете полувремена се разписаха двете голово машини на домакините – Гонсало Игуаин и Хосе Кайехон.

Резултатът в двубоя бе открит след само три минути игра. Лоренцо Инсине опита далечен изстрел, а топката рикошира в бранител на „вълците“ и отиде към точката на дузпата, където Гонсало Игуаин направи страхотна странична ножица – 1-0.

В 64-ата домакините организираха перфектна контра след прекрасен пробив на Кулибали, който стигна до пеналта и подаде вляво от себе си към Кайехон. Испанецът копна кълбото над легналия Морган де Санктис, но Найнголан догони топката и успя да я изчисти на метър от голлинията.

Пет минути преди последния съдийски сигнал момчетата на Рафа Бенитес решиха всичко с второ попадение. Игуаин достави прекрасно центриране от лявото крило и Кайехон засече топката от 12 метра – 2-0.

След тази победа Наполи изскочи на трета позиция в подреждането с 18 точки, а Рома остава на второ място с 22.