Селта превзе „Ноу Камп“ с гениален гол (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
22:57, 1 ное 2014, Автор: , Преглеждания:63

Селта спечели срещу Барселона

Отборът на Селта записа сензационна победа с 1-0 при визитата си на Барселона на „Ноу Камп“ в мач от десетия кръг на Примера дивисион. Единственото попадение в срещата отбеляза Хоакин Ларивей, който бе точен в 55-ата минута след гениален пас с пета на Нолито.

Каталунците бяха близо до откриване на резултата още в 11-ата минута, но Неймар нямаше късмет, след като със страхотно фалцово изпълнение от 22 метра нацели горната греда.  В рамките на 31-ата Неймар центрира отляво, Меси насочи много опасно към близкия ъгъл, където Алварес показа класа със страхотен рефлекс. В 32-ата Меси стреля, левият бранител Джони се хвърли на шпагат пред голлинията, изби топката, която се удари в горната греда. В 42-ата Суарес шутира от 16 метра, но в обсега на вратаря. Минута по-късно Серхио Алварес отново показа майсторство с чудесен плонж след изстрел на Неймар.

Малко след почивката Барса организира чудесна атака, при която Меси намери Мата вляво, а защитникът центрира към малкия пеналт, откъдето Неймар засече топката, но отново в напречния стълб. В 55-ата Дани Алвеш сбърка фатално, подарявайки топката на Нолито, който веднага подаде гениално с пета към Ларивей, а нападателят не изпусна златната възможност с шут по земя от десетина метра – 1-0.

В 65-ата минута Меси направи страхотен рейд, размени пас с Рафиня, след което стреля от малък ъгъл, но Серхио изби с крак. Пет по-късно резервата Педро центрира перфектно отдясно, слагайки топката на главата на Луис Суарес, но ударът на уругваеца попадна точно в ръцете на Серхио. В 79-ата Нолито получи прекрасен пас в пеналта и шутира от въздуха, но Клаудио Браво с прекрасна намеса изби кълбото, след което Ларивей не успя да направи успешна добавка с глава.

Малко след това шансът отново обърна гръб на каталунците, след като след чудесен изстрел от фаул на Меси топката попадна за четвърти път в горната греда. В 84-ата Суарес пробва диагонален шут, но Серхио отново спаси. До края края Барса се опита поне да вземе точка от този мач, но до изравнително попадение така и не се стигна.

По този начин Селта постигна първа победа като гост на Барселона след 72-годишна пауза и вече има 19 точки, запазвайки шестото си място в класирането.

Каталунците регистрираха втора поредна загуба и вече са чак на трета позиция с 22 точки, на две от лидера Реал Мадрид.

Атлетико Мадрид се изкачи на второ място с 23 пункта, след като по-рано тази вечер надделя с 4-2 като домакин на Кордоба.