Челси и Арсенал с домакински победи, „светците“ остават втори (ВИДЕО)

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:25, 1 ное 2014, Автор: , Преглеждания:29

Челси победи КПР

Отборът на Челси продължава с уверения си път към титлата в Англия, след като надделя с 2-1 над Куинс Парк Рейнджърс на „Стамфорд Бридж“ в лондонското дерби на десетия кръг на Висшата лига.

Домакините откриха резултата в 32-ата минута, след като Фабрегас даде чудесен пас вдясно към Оскар, а бразилецът с феноменален изстрел с външен фалц вкара един от най-красивите голове от началото на сезона – 1-0. В 62-ата КПР стигна до изравняване, след като Лирой Фер отправи нескопосан удар от границата на пеналта, но се получи пас за Чарли Оустин, който с петичка изненада Куртоа – 1-1. В 75-ата Челси получи дузпа след фаул на Едуардо Варгас срещу Еден Азар, а белгиецът бе точен от бялата точка за крайното 2-1.

Арсенал постигна класическа победа с 3-0 над новака Бърнли на „Емирейтс“. Алексис Санчес отбеляза поредните си два гола във Висшата лига, след като се разписа в 70-ата и 90-ата минута, а между неговите попадения Калъм Чеймбърс реализира за 2-0 в 72-ата минута.

Саутхемптън запази второто си място, след като надделя с 1-0 при визитата си на Хъл Сити. Единственото попадение отбеляза Виктор Ваняма, който бе точен още в третата минута.

Евертън – Суонси 0-0

Лестър – Уест Бромич 0-1

Стоук – Уест Хем 2-2