Вальо Братоев и Аячо на върха в Лига А, Владо Николов избухна за Лион

14:17, 2 ное 2014, Автор: , Преглеждания:61

Лион победи Туркоа

Отборът на Аячо продължава да бъде начело във френската Лига А, след като постигна четвърта поредна победа. Валентин Братоев и съотборниците му разбиха с 3-0 (25-16; 25-21; 25-17) гейма като домакини тима на Сен Назер в среща от четвъртия кръг.

Вальо бе втори по резултатност за корсиканците, след като завърши с 10 точки – осем в атака при ефективност от 36%, една блокада и един ас. Българският национал се отличи и със 100% добро и 71% перфектно посрещане.

Лион постигна втори успех за сезона, след като надделя с 3-1 (25-27; 25-22; 25-20; 25-19) гейма при домакинството си на Туркоа. Владимир Николов изигра фантастичен мач за победителите, нанизвайки 26 точки – 19 в нападение при успеваемост от 46%, три блокади и четири от начален удар. Либерото Владислав Иванов приключи с 62% добро и 44% перфектно посрещане.

Тулуза загуби за първи път, след като падна при визитата си на Нарбон с 0-3 (23-25; 20-25; 24-26). Мирослав Градонаров остана на пейката за гостите, но се появи в игра във втория гейм, за да завърши с две точки – и двете в нападение при успеваемост от 29%. Миро записа 40% прецизно и 40% перфектно посрещане.

Аячо е начело в класирането с пълен актив от 12 точки, Тулуза е на четвърто място с осем пункта, Лион е осми с шест.

В следващия кръг Лион гостува на Сет на шести ноември. Два дни по-късно Тулуза приема Шомон, а на девети Аячо ще има визита на Пари Волей.