Ивелин Попов наказа Спартак Москва при зрелищно реми

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Русия, Футбол Свят
20:39, 2 ное 2014, Автор: , Преглеждания:41

Ивелин Попов

Отборите на Кубан и Спартак Москва завършиха при зрелищно равенство 3-3 в среща от 12-ия кръг на руската Премиер лига. Капитанът на България Ивелин Попов се отчете с гол и жълт картон за домакините.

Сердар Ташчъ откри резултата за московчани в 11-ата минута, след като удар на Жоао Карлос нацели гредата след центриране на Патрик Еберт, а германският защитник направи добавка. В 28-ата минута Попов получи жълт картон за грубо влизане в краката на Ромуло.Шест минути по-късно се наложи на вратаря на Спартак Ребров да спасява удар на българина.

След почивката домакините се активизираха и само три минути след подновяването на играта изравниха резултата чрез Секу Олисех.  В 56-ата нигериецът се разписа за втори път и донесе пълен обрат на тима от Краснодар. Ким Калстрьом изравни резултата на 2:2 в 61-ата минута след пас на Мовсисян.Четири след това гостите излязоха напред след ново попадение на Калстрьом. Попов възстанови равенството и донесе точката на домакините в 68-ата минута след точно изпълнение от бялата точка.

В класирането Кубан е 4-ти с 21 точки, а Спартак се намира на осмото място с 19 пункта.