Черно море отказа Ботев с два бързи гола

Публикувано в: Ботев Пловдив, Футбол България, Черно море
16:35, 2 ное 2014, Автор: , Преглеждания:39

Тодор Паланков

Отборът на Черно море запази шансовете си за място в първата шестица на А група, след като надделя с 2-1 над Ботев Пловдив на стадион „Тича“ във Варна в среща от 14-ия кръг.

Домакините имаха шанс да поведат още във втората минута, но Миро Манолов пропусна очи в очи срещу Стаховяк. В 20-ата Буркхард нанесе страотен удар от дистанция, но вратарят на гостите успя да избие в корнер. След изпълнението на ъгловия удар защитата на пловдивчани успя да избие топката, но тя попадна в Курьор, който от 20 метра от въздуха я изпрати в долния десен ъгъл на Стаховяк – 1-0.

Само 120 секунди по-късно „моряците“ удвоиха предимството си. Коконов стреля от въздуха, но топката рикошира и попадна в Тодор Паланков, който елегантно елиминира Адам Стаховяк и вкара в опразнената врата за 2:0.  Шест минути след почивката Коконов излезе сам срещу полския страж на Ботев, но стреля слабо и вратарят спаси.

В 64-ата „жълто-черните“ намалиха пасива си след хубав гол от свободен удар на Мариян Огнянов. Четири след това Симеон Райков прехвърли с техничен удар Стаховяк, но футболист на Ботев успя да изчисти от самата голлиния в корнер. В последните секунди Момчил Цветанов сложи топката на главата на Росен Колев, но ексиграчът на варненци стреля неточно.

След този успех Черно море увеличи своя актив на 18 точки, но остава на осма позиция, докато Ботев е пети с 21 пункта.