Левски с драматичен успех в Ботевград

Публикувано в: Баскетбол, България
21:34, 3 ное 2014, Автор: , Преглеждания:44

Левски

Отборът на Левски спечели дербито на четвъртия кръг в Националната баскетболна лига, след като надделя драматично със 79-78 при визитата си на Балкан в зала „Арена Ботевград“.

Първото полувреме бе по-силно за момчетата на Тити Папазов, които се оттеглиха на почивка при преднина от 41-33. След третата четвърт разликата в полза на „сините“ се запази. Последва силна последна част за домакините, но в крайна сметка столичани спечелиха с точка.

Най-резултатен за победителите беше капитанът Павел Иванов с 22 точки, Христо Захариев реализира 19, а се отчете с Павлин Иванов се отчете с 11.

За Балкан с най-много 29 точки завърши Иван Лилов, 20 добави Павел Маринов, а 11 Ненад Шулович.

След този успех Левски е с три победи и една загуба и заема второто място в класирането, а Балкан е с актив от две поражения и две победи.