Леверкузен би Зенит и като гост, Сон с две попадения

Публикувано в: Германия, Русия, Футбол Свят, Шампионска Лига
20:56, 4 ное 2014, Автор: , Преглеждания:27

Хьон-Мин Сон

Отборът на Леверкузен запази първото си място в група C на Шампионската лига, след като се наложи с 2-1 при визитата си на руския гранд Зенит на стадион „Петровский“. Преди две седмици германците спечелиха и първия сблъсък между двата тима, но с 3-1 на „Бай Арена“.

Домакините имаха леко предимство през първото полувреме, но пропуснаха своите шансове. Първо изненадващ изстрел на Хълк от фаул изненада вратаря Лено, за късмет на стража кълбото нацели десния му страничен стълб. Между 28-ата и 30-ата минута Александър Кержаков имаше две чудесни възможности за гол, но при първия му шанс Лено спаси, а при втория нападателят не намери очертанията на вратата.

През второто полувреме „аспирините“ издебнаха своя миг и в 68-ата минута Хьон-Мин Сон получи подаване от Белараби и с феноменален изстрел в горния ляв ъгъл на Лодигин откри резултата. Пет по-късно Сон бе намерен по прекрасен начин от Щефан Кийслинг и с техничен изстрел реализира за 2-0. Едва в 89-ата питерци намалиха пасива си, след като Саломон Рондон направи двойно с Рязанцев и след чудесен шут оформи крайното 1-2.

След този успех Леверкузен има 9 точки и е на крачка от място в осминафиналите на Шампионската лига. Зенит е трети с четири пункта.