Юве излъга Олимпиакос в голово шоу, Атлетико би с лекота в Малмьо

Публикувано в: Избрано, Испания, Италия, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:59, 4 ное 2014, Автор: , Преглеждания:37

Фернандо Йоренте

Отборът на Ювентус спечели важна победа в битката си за място на осминафиналите в Шампионската лига, след като надделя с 3-2 като домакин на гръцкия гранд Олимпиакос в мач от група А.

„Старата госпожа“ можеше да поведе в 15-ата минута, след като Клаудио Маркизио отправи бомбен шут от дистанция, но Роберто показа класа и изби топката в корнер. В 21-ата Андреа Пирло направи безпомощен стража на гостите с великолепен изстрел от фаул, пращайки топката в горния десен ъгъл. Само три по-късно гърците възстановиха статуквото, след като Алваро Домингес центрира от корнер и Алберто Ботия с чудесен удар с глава не остави шанс на Джиджи Буфон – 1-1.

В 61-ата минута Олимпиакос сензационно поведе в резултата. След изпълнение на фаул топката стигна до Маниатис, който центрира към малкото наказателното поле, където Ндинга засече с глава за 2-1. В 65-ата Юве успя бързо да изравни, след като Йоренте отправи удар с глава, топката рикошира в страничната греда и след това се удари в  крака на вратаря Роберто и влезе в мрежата – 2-2. Само минута след това „биковете“ успяха да вкарат третия си решителен гол. Погба се превърна в герой за италианците, вкарвайки страхотно попадение с нисък удар от границата на пеналта – 3-2.

В другия мач от групата Атлетико Мадрид не срещна трудности при визитата си на Малмьо и надви шведите с 2-0. Коке откри резултата в 30-ата минута, след като бе точен от няколко метра след перфектно центриране на Хуанфран от десния фланг. В 78-ата Раул Гарсия сложи точка на спора с точен изстрел.

След четвъртия кръг начело в класирането е Атлетико с девет точки, Ювентус се изкачи на второ място с шест, с колкото е и третият Олимпиакос. Малмьо е на дъното с три.