Байерн този път се смили над Рома, ЦСКА шокира Сити на „Етихад“

Байерн

Отборът на Байерн Мюнхен си осигури първото място в група Е на Шампионската лига, след като надигра с 2-0 тима на Рома на „Алианц Арена“ в мач от четвъртия кръг.

Домакините поведоха в 38-ата минута след отлична атака. Франк Рибери напредна добре в половината на римляните, след което даде пас вляво към Давид Алаба. Австриецът проследи отлично движението на французина и му върна топката, а Рибери бе точен от около точката на дузпата с прецизен шут по земя – 1-0.

Шест минути след почивката Алаба имаше възможност да удвои, след като получи подаване в наказателното поле, но с изстрел с глава прати топката над напречната греда. В 64-ата Левандовски получи топката зад защитата на „вълците“, след което даде успоредно подаване към Гьоце, а германският национал отбеляза за 2-0.

В другия сблъсък от групата ЦСКА Москва хвърли голямата бомба, след като надделя с 2-1 при визитата си на Манчестър Сити на „Етихад“. Българският национал Георги Миланов влезе в игра като резерва в 66-ата минута.

Срещата започна сензационно, след като още във втората минута Натхо изпълни свободен удар от десния фланг, слагайки топката на главата на Сейду Думбия, който наказа Джо Харт – 1-0. В осмата домакините възстановиха равенството след прекрасен гол на Яя Туре с шут от фаул.  В 34-ата минута „армейците“върнаха преднината си, след като организираха добра контра, при която Натхо отново се отчете с прекрасна асистенция, подавайки към Думбия, а котдивоарецът разстреля Харт за втори път – 2-1.

През второто полувреме „гражданите“ бяха изключително изнервени и вместо да стигнат до равенство, получиха два червени картона. Резервата Фернандиньо получи набързо две официални предупреждения в 62-ата и 70-ата минута и бе пратен под душовете. В 81-ата нервите и на Яя Туре не издържаха и той блъсна грубо Еременко, за което също бе изгонен от рефера Сидоропулос.

След тези мачове Байерн е лидер с пълен актив от 12 точки, Рома е на второ място с четири точки, с колкото е и ЦСКА, докато Сити е на дъното с два пункта.