ПСЖ и Барса на осминафинал, Меси изравни рекорда на Раул

Публикувано в: Избрано, Испания, Франция, Футбол Свят, Холандия, Шампионска Лига
21:54, 5 ное 2014, Автор: , Преглеждания:64

Лионел Меси

Отборът на Барселона надигра с 2-0 като гост тима на Аякс на „Амстердам Арена“ в среща от четвъртия кръг на група Ф на Шампионската лига. Лионел Меси вкара два гола и изравни рекорда от 71 попадения на Раул в най-силния футболен турнир.

Първото полувреме мина изцяло под диктовката на холандците, но попадението падна във вратата на Силесен. В 36-ата минута Меси изпълни чудесен фаул, но младият страж на домакините. Атаката на каталунците продължи и Бартра бе намерен зад защитата вдясно, Силесен излезе неразчетено и испанският бранител успя да центрира към малкия пеналт, откъдето Меси бе точен с лек удар с глава.

В 71-ата минута Фелтман получи втори жълт картон и домакините доиграха срещата с човек по-малко. В 76-ата Меси вкара историческия си 71-и гол в Шампионската лига, след като засече от седем-осем метра отлично центриране на Педро от лявото крило.

В другия мач от групата ПСЖ надделя с минималното 1-0 над АПОЕЛ Никозия на „Парк де Пренс“.

Още в началото на мача домакините откриха резултата, след като Грегъри Ван дер Вийл центрира от десния фланг, Единсон Кавани овладя с десния крак в наказателното поле. След това колумбиецът нанесе изстрел от въздуха, а вратарят на кипърците не се намеси по най-добрия начин – 1-0.

След тези срещу ПСЖ остава начело в класирането с 10 точки, Барселона е на втора позиция с 9. По този начин двата тима се класираха за осминафиналите. Аякс има два пункта, а АПОЕЛ е с един.