Порто на осминафинал, Луис Адриано отново съсипа БАТЕ

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:30, 6 ное 2014, Автор: , Преглеждания:37

Луис Адриано

Отборът на Шахтьор Донецк отново смаза БАТЕ Борисоя, след като победи белоруския първенец с 5-0 на „Арена Лвов“ в мач от група H на Шампионската лига.

Домакините бързо откриха резултата, след като в 19-ата минута Дарио Сърна бе точен с мощен удар. Хърватинът получи топката от Луис Адриано и със силен изстрел и помощта на рикошет в защитник на гостите намери мрежата на Черник. След края на първата част белорусите останаха с човек по-малко, след като Хагуш влезе в спора със Сърна и реферът Волфганг Щарк му показа втори жълт картон.

Малко след почивката авансът на тима от Донецк бе удвоен. Сърна подаде прекрасно към Луис Адриано, който прескочи топката и тя стигна до Алекс Тейшейра, който с елегантен изстрел по земя доведе нещата до 2-0.  До края на мача Луис Адриано наниза хеттрик и вече има цели девет гола в Шампионската лига. Първо в 58-ата минута бразилецът направи резултата 3:0 от дузпа, а в 83-ата и в третата минута на добавеното време реализира останалите две попадения.

В другия мач от групата Порто спечели гостуването си на Атлетик Билбао с 2-0 и се класира за осминафиналите.

„Драконите“ получиха дузпа четири минути преди почивката, но Джаксън Мартинес нацели напречната греда. В  56-ата Брахими направи страхотен рейд по левия фланг и намери Мартинес в малкото наказателно поле и колумбиецът се разписа за 1:0. Брахими продължи с чудесните изяви и се възползва от грешка на вратаря, който не успя да спре топката и покачи на 2:0 в 73-ата.

След тези мачове Порто е лидер в класирането с 10 точки, Шахтьор е втори с 8, БАТЕ е трети с три, а Атлетик е на дъното с една.