Челси се издъни в Словения, Спортинг си отмъсти на Шалке

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:14, 6 ное 2014, Автор: , Преглеждания:41

Еден Азар

Отборът на Челси изненадващо завърши наравно 1-1 при визитата си на Марибор в Група G на Шампионската лига.

Словенският тим поведе в 50-ата минута след страхотен диагонален удар на Ибраими. В 60-ата Лука Захович можеше да удвои преднината на домакините, но пропусна да вкара на празна врата от около 2-3 метра.

В 73-ата Джон Тери отклони топката с глава след центриране от корнер и от самата голлиния Матич реализира за 1-1.Четири минути преди края Еден Азар бе съборен в наказателното поле и гостите получиха дузпа. Зад кълбото застана именно белгиецът, но ударът му бе слаб и Ханданович спаси.

В другия мач Спортинг Лисабон надигра Шалке с 4-2 в голово шоу на „Жозе Алвеладе“.

Гостите откриха резултата в 17-ата минута, след като при центриране от фаул в наказателното поле на домакините се стигна до автогол на Слимани. Нападателят скочи за топката заедно с Чупо-Мотинг, но в крайна сметка успя само да отклони кълбото в собствената си мрежа. В 26-ата португалците изравниха също след статично положение. Джеферсон центрира в пеналта, където Сар бе оставен непокрит и реализира с глава за 1-1.

Седем минути след почивката Джеферсон даде преднина на „орлите“с хубав изстрел от двайсетина метра. В 72-ата Нани се възползва от прекрасно подаване на Карийо и реализира на празна врата за 3-1. В 88-ата Аого бе намерен от Боатенг вляво, овладя добре и с мощна тупалка намали пасива на гостите. В добавеното време Слимани се реваншира за автогола си, след като се откъсна сам срещу Ферман и отбеляза крайното 4-2.

След тези мачове Челси остава лидер с осем точки, Шалке има пет, Спортинг е с 4, а Марибор с три.