Челси нанесе нов удар на Ливърпул на „Анфийлд“

16:42, 8 ное 2014, Автор: , Преглеждания:35

Диего Коща

Отборът на Челси продължава да бъде убедителен лидер във Висшата лига, след като спечели гостуването си на Ливърпул с 2-1 в мач от 11-ия кръг. По този начин „червените“ загубиха за втори пореден път като домакин срещу тима на Жозе Моуриньо след кошмарното 0-2 в края на миналия сезон, което отне титлата от ръцете на „мърсисайдци“.

Срещата на „Анфийлд“ започна по най-добрия начин за домакините, след като още в деветата минута Емре Джан вкара първия си гол на Острова. Младата германска надежда от турски произход опита изстрел извън пеналта, а кълбото рикошира в Гари Кейхил и стана неспасяема за Куртоа – 1-0.

Радостта на домакините трая само 5 минути, след като в 14-ата гостите възстановиха паритета. След изпълнение на корнер Диего Коща продължи топката към Тери, чиито изстрел отблизо без спасен от Миньоле, но Кейхил реагира светкавично и направи добавка. Вратарят улови топката, но тя вече бе преминала голлинията.

След попадението Челси имаше тотална доминация, но така и не успя да вкара втори гол. Еден Азар на няколко пъти имаше чудесни пространства за стрелба, но ударите му бяха блокирани от защитници на съперника.

Осем минути след почивката Ливърпул имаха чудесна възможност за гол, след като Рахийм Стърлинг стреля диагонално от 12 метра, но Куртоа изби. В 67-ата гостите поведоха за втори път, след като Аспиликуета проби отлично по левия фланг, центрира от аутлинията, Миньоле успя да избие топката, но тя попадна в Диего Коща. Испанецът овладя и с мощен шут намери мрежата на домакините – 2-1.

„Червените“ опитаха финален натиск, но трудно стигаха до голови положения пред Куртоа. В 88-ата минута момчетата на Брендън Роджърс поискаха дузпа за игра с ръка на Кейхил, но реферът не маркира наказателен удар.

След този успех Челси има 29 точки и остава твърдо на върха във Висшата лига. Ливърпул е седми с 14 пункта.